Milovníci ginu s tonikem jsou častěji psychopati!

Velikost textu: AAA

12. 9. 2016

Gin s tonikem či klasický fernet zaujmou jen milovníky extra hořkých chutí. Ale pozor na ně, s největší pravděpodobností jsou to totiž psychopati. Milovníci hořkých chutí jsou častěji machiavelisty, narcisy, sadisty a dalšími psychopatickými typy osobností. Neznamená to stritkně, že když má člověk rád hořké pivo, černou kávu či pelyňkový čaj, je psychopat. Nicméně osoby mající psychopatické rysy osobnosti mají rádi hořké a extrémní chutě častěji.

„Lidé milující silnou hořkou kávu, ředkvičky či tonik mnohem častěji vykazují znaky machiavelismu, narcisismu a psychopatie,“ tvrdí profesorka Christina Sagioglou z Innsbrucku.

Jedinci holdující výrazně hořké chuti jsou obojací a podlí, prospěchářští, vypočítaví, chladnokrevní a nejsou schopni empatie, jsou marniví a sobečtí a potěšení jim přináší také utrpení druhých. Psychologové z Innsbrucké univerzity provedli experimentální výzkum s tisícovkou osob. Testovali je na projevy psychopatických rysů osobnosti a sledovali, jaké mají rádi chutě.

U jedinců, kteří milují hořkou chuť a mají psychopatické rysy, představuje pití oblíbeného nápoje vzrušení podobné jízdě na horské dráze.

„Výsledky naznačují, že čím více mají lidé rádi hořké chutě u jídla a pití, tím více se v jejich osobnosti projevují temné stránky. Pro lidi se sadistickými rysy je konzumace hořkých potravin něco jako jízda na horské dráze, kde si lidé užívají to, že mají strach. Zjistili jsme zvláště ohromný vztah mezi oblibou hořkých chutí a sadismem. Každodenní sadismus se opírá o benigní masochismus, užívání si bolestivých aktivit,“ tvrdí autoři.

Jedinci se silným odporem k hořkým chutím jsou vlídnější, citlivější, rádi spolupracují a jsou empatičtí.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související