Hamburgery poškozují krvinky a zvyšují riziko rakoviny

Velikost textu: AAA

13. 9. 2016

Konzumace pokrmů z rychlého občerstvení decimuje nejen postavu, ale škodí také zdraví srdce a cév a zvyšuje riziko rakoviny. Vědci z Walesu ale přišli na to, proč tomu tak je. Potraviny jako hamburgery či smažené kuře totiž obsahují škodlivé látky, jejichž vlivem se v kostní dřeni tvoří poškozené červené krvinky. Nedostatek čerstvé a syrové stravy a chybějící antioxidanty zvyšují riziko rakoviny i u jiných typů buněk.

„Zjistili jsme, že životní styl a zvláště pak strava úzce souvisejí se zdravím našich nejmenších buněk. Pokud se člověk stravuje nezdravě, pak se to velmi rychle odrazí v jeho krevních buňkách,“ tvrdí doktor Hasan Haboubi z Univerzity ve Swansea.

Právě vyšetření krve a stanovení počtu poškozených červených krvinek může napovědět mnoho o životním stylu člověka a jeho stravě.

Toxiny z potravin v rychlém občerstvení působí negativně na kmenové buňky v kostní dřeni, z nichž se tvoří červené krvinky. Vyvolávají mutace a vedou ke vzniku poškozených červených krvinek. Stejné mutace a poškození působí i na ostatní buňky v těle, u nichž můžou vyvolat rakovinné bujení. Počet poškozených červených krvinek tak odhaluje výši rizika nádorových onemocnění.

Zdravý člověk by měl mít jen tři až pět poškozených červených krvinek na milion dobrých. Ale osoby, které nekonzumují čerstvé ovoce a zeleninu, ale stravují se v rychlých občerstveních typu McDonalds či KFC, mají poškozených buněk dvojnásobek. Tím pádem je u nich vyšší také riziko onemocnění rakovinou.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související