Proč jsou rajčata ze skleníku bez chuti?

Velikost textu: AAA

26. 9. 2016

Rostliny pěstované ve skleníku dostávají jen minimum UV záření, neboť sklo téměř veškerou část tohoto spektra světa odrazí a nepustí dovnitř. Jenže to je pro zelené kamarády člověka poněkud stresující a produkují ve svých orgánech určité látky, které nejsou chuťově příznivé. To vysvětluje fakt, proč rajčata ze skleníku nikdy nebudou chutnat tak dobře jako ta pěstovaná na přímém slunci.

Pěstitelé a velkoproducenti můžou ale získat chutná rajčata jednoduše tím, že do skleníku přidají UV lampy, které používají například pěstitelé marihuany.

Vědci z Purdueovy univerzity v Indianě testovali na dobrovolnících různě produkovaná rajčata. Pokusné osoby měly hodnotit chuťové vlastnosti plodů. Nejvíce bodů ve zkoušce naslepo dostala rajčata venkovní, nejméně skleníková. Ale když vědci předložili porotě rajčata pěstovaná ve skleníku s použitím UV lamp, hodnocení se blížilo rajčatům z pole.

„Ošetření UV zářením před sklizní zvýšilo senzorické vlastnosti jako aroma, kyselost a celkovou chuť. Podle našich závěrů by UV záření ve sklenících mohlo zvýšit chuť skleníkových rajčat,“ tvrdí autoři z Lafayette v Indianě.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související