Kde je hodně žen, tam jsou muži nejagresivnější

Velikost textu: AAA

6. 10. 2016

Řada mužů v lidské společnosti ještě stále podléhá své animální přirozenosti a nedokáže pudové impulzy zvládat rozumem. Tito jedinci se pak chovají jako dva kohouti v ringu. Hašteří se a pouštějí do soubojů. Podle amerických vědců animální pánové podléhají agresivním záchvatům především v oblastech, kde jich je o dost méně než žen. A naopak tam, kde je mužů nadbytek, počet agresivních šarvátek klesá.

Muži v oblastech s nadbytkem žen jsou také mnohem promiskuitnější a méně ochotní se usadit. Čím má muž více testosteronu, je méně vyspělý, nižší inteligence a primitivnějších projevů, tím spíš na něj tyto pudové evoluční zákony platí.

„Když jsou ženy vzácné, stávají se cenným zdrojem a dává jim to moc rozhodovat o tom, co se od vztahu očekává. Ale když je žen nadbytek, muži přestávají být oddaní jedné partnerce a více je zajímá promiskuitní přístup k mnoha partnerkám. To ale přináší konflikty mezi muži,“ vysvětlují vědci z University of Utah.

Ti také dokázali, že v oblastech USA, kde je největší rozdíl mezi poměrem mužů a žen ve prospěch žen je také nejvíce agresivity mezi muži a trestných činů z toho vyplývajících.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související