Kdy se určuje hloubka mužova hlasu?

Velikost textu: AAA

6. 10. 2016

Rodičové malých chlapců už můžou poznat, jakým hlasem jednou jejich potomek bude hovořit, až zmutuje a zmužní. Podle vědců z anglického Sussexu je totiž hloubka hlasu u muže stanovena pevně do sedmi let jeho věku a zřejmě zásadně ovlivněna vývojem v děloze. Školák druhé třídy už má dokončený vývoj hlasivek, v pubertě pouze dojde k dozrání vlivem hormonů a konečnému zhrubnutí.

Chlapci mající hluboké hlasy v sedmi letech budou mít nejhlubší hlasy v dospělosti. A budou také působit nejmužněji. Ví se, že jedinci s velmi hlubokými hlasy působí silně maskulinně. Zatímco pánové s hlasem typu Davida Beckhama jsou femininní. Ačkoli dnešní trendy dovolují i mužům s vysokými hlasy, a David Beckham je toho důkazem, získat přízeň žen a být pro ně velmi přitažliví.

Nicméně obecně u lidského druhu platí, že muži s hlubokými hlasy působí sexuálně přitažlivěji, dominantněji, mužněji a důvěryhodněji.

„Tyto výsledky dokazují, že rozdíly ve výšce hlasu u jedince zůstávají výrazně stabilní během života a jsou stanoveny dlouho před pohlavním dozráváním a pubertálními vlivy na anatomii hlasivek… výška hlasu mužů je zřejmě ovlivněna hladinou androgenů během rané fáze vývoje, nejspíš už v děloze matky,“ tvrdí doktor David Reby z University of Sussex.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související