V zajetí chovaní lososi nejsou tak zdraví, jak se píše

Velikost textu: AAA

10. 10. 2016

Obsah omega-3 mastných kyselin ve svalovině lososů v posledních deseti letech klesl na polovinu. Jinými slovy, lososi už nejsou tak zdraví, jak se o nich občas píše. Důvod? Je to stejné jako u člověka. Když mají mít tělo zdravé a plné biologicky aktivních látek, musejí kvalitně jíst. Jenže strava lososů chovaných v zajetí je horší. Kvůli jejich nadměrné produkci.

Mastné omega-3 nenasycené kyseliny jsou prevencí srdečních chorob, diabetu typu 2 a artritidy. Proto je lékaři doporučují konzumovat ve zvýšené míře. Ale od roku 2006 klesl obsah těchto tuků v těle lososů z 3,5 gramu na 1,75 gramu.

Důvodem je fakt, že před deseti lety přestali farmáři lososy chované v zajetí krmit drobnými rybkami lovenými v moři. Lidé totiž tímto lovem vyčerpávali zdroje a hrozilo zhroucení ekosystémů v oceánech. Lososi krmení alternativními zdroji obsahují kýžených mastných kyselin méně. Ovšem pozor. Spolu s makrelou stále nejvíc ze všech ryb a dokonce mnohem víc než lososi lovení v divočině.

„Před deseti roky si lidé stěžovali na množství mořských zdrojů ve výživě lososů. Teď většina potravy pochází z rostlin a je to přímo naopak. A výsledkem je snížení hladiny omega-3 mastných kyselin… Ale nechci, aby to znělo negativně. Navzdory všemu je v zajetí chovaný losos i tak nejbohatším zdrojem těchto látek… a má ho více než losos žijící divoce v přírodě,“ tvrdí profesor Douglas Tocher ze Stirling University.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související