Hitler jako Ježíš. Mesiášský životopis si napsal on sám

Velikost textu: AAA

11. 10. 2016

Životopis Adolf Hitler: Jeho život a jeho projevy vyšel v roce 1923 a tehdy ještě málo známého německého politika představoval jako novodobého Ježíše, který zachrání Německo. Autorem měl být německý aristokrat Viktor von Körber. Ale podle britského historika Thomase Webera napsal dílo sám Hitler, což dokazuje, že tato nacistická zrůda trpěla od mládí mesiášským komplexem, který patří mezi psychopatické poruchy osobnosti.

Skuteční mesiášové o sobě netuší, že jimi jsou, nepřirovnávají se k nim a po uznání ani netouží. Spasiteli se stávají svými činy, které vykonávají nikoli kvůli uznání okolí, nýbrž pro samou podstatu pomoci. Naopak duševně nemocní jedinci s mesiášským komplexem se za spasitele prohlašují, aniž tomu nasvědčují jejich činy.

Profesor Thomas Weber objevil několik důkazů, že Hitler si napsal životopis vydaný v roce 1923 sám. „Ta kniha, která také obsahuje kolekci Hitlerových projevů, předkládá několik bizarních tvrzení prohlašujících, že by se měla stát novou Biblí dneška a používá termíny jako svatý a vykoupení, přirovnává Hitlera k Ježíši připodobňováním chvíle jeho obrácení se k politice s Ježíšovým vzkříšením,“ vysvětluje profesor Weber z Aberdeen University.

Studiem soukromých listin von Körbera zjistil, že tento člověk zcela určitě nebyl autorem biografie. Objevil také podepsané svědectví manželky vydavatele, jež přiznala, že von Körber autorem nebyl. Hitler ho zvolil jako jméno, které mělo zakrývat jeho vlastní identitu. Sám von Körber v jednom listu přiznává, že dílo napsal Hitler.

Biografii Hitler vytvořil dva roky před svým dílem Mein Kampf.

Fakt, že Hitler napsal tuto biografii a sesbíral sám své projevy a dal je dohromady pod jiným jménem, hovoří o tom, že už mnohem dříve, než se dosud věřilo, vnímal sám sebe jako spasitele a že začal velmi manipulativním způsobem plánovat svou cestu na vrchol,“ míní profesor Weber podle deníku The Mail.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související