Muž v plavkách. Kam mu žena kouká?

Velikost textu: AAA

13. 10. 2016

Jestli někomu záleží na velikosti genitálií u muže, pak jsou to jedině muži. Dokazuje to další z mnoha studií, tentokrát monitorující přímo pohyb očí. Pánové předvádějící se na pláži svým naditým rozkrokem by měli vědět, že jestli jim tam někdo kouká, jsou to pánové, nikoli ženy, které se snaží dojmout většinou. Dámy daleko víc zajímá, jak to vypadá na jejich břiše.

Londýnská firma Think Eye Tracking vyhodnocující pohyb očí člověka provedla experimentální výzkum. Skupině mužů a žen předkládala obrázky, aniž tušili, co a proč se zkoumá. Mezitím jim moderní technika měřila pohyb očí, tedy to, kam zamíří při pohledu na obrázek poprvé, kde vydrží nejdéle apod. Na obrázcích byli vždy muži v plavkách.

A výsledky hovoří jasně. Ženy vůbec nezajímal rozkrok. Nepodívaly se tam nejprve ani později. První pohled žen patřil břichu, následovaly paže a ramena, pak další partie, jako obličej, nohy apod.

A pohled mužů? Světe div se, nejprve změřil sokův materiál v plavkách.

Paže, ramena a břicho spolu tvoří hlavní silovou skupinu používanou při náročné fyzické práci. „Myslete na mozek pravěkých žen. Chceme vědět, jestli ten chlap vyleze na strom a natrhá nám ovoce? Dokáže pro nás skolit mamuta?“ míní doktorka Wendy Walshová, podle níž první pohledy vypovídají o primitivní části mozku.

Jenže lidé už nejsou tak primitivní. A ačkoli první pohledy skutečně patří těmto partiím, při výběru partnera to nemá zase takový vliv. Tyto reakce jsou pudové, instinktivní a projevují se ve zlomku vteřiny. Vyhodnocení dalších vlastností, nejen toho, jak muž vypadá, ale také jak se chová, jaké má postavení apod., trvá mozku déle. Ale celá tato analýza teprve rozhodne o tom, jestli bude dotyčný dostatečně vhodným pro vztah. Navíc i pohled žen vypovídá o tom, že řeší inteligenci a vlídnost jedince, ve zlomku vteřiny po zhodnocení břicha a trupu začne zírat na mužův obličej, z něhož je to možné vyčíst. Samozřejmě, loví-li žena muže na pláži za účelem jediné noci strávené sexem, pak můžou být primitivní impulzy hodnotící pouze svaly rozhodující.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související