Vyšlechtili trávu, po níž krávy méně říhají

Velikost textu: AAA

13. 10. 2016

Krávy jsou přežvýkavci, takže mají několik žaludků, mezi nimiž natrávené rostliny prodělají cestu přes ústní dutinu. Ve chvíli, kdy kráva vyvrhuje natráveninu, aby ji přežvýkala, odchází z jejího žaludku spousta metanu. Ten přispívá ke skleníkovému efektu a změně klimatu. Právě proto se snaží vědci najít způsob, jak emise metanu přežvýkavců snížit. A Dánové teď přišli s novošlechtěncem trávy, kterou krávy stráví velmi snadno a neříhají při jejím zpracovávání tolik jako u běžné pastvy.

Laická a část odborné veřejnosti si stále myslí, že nejproblematičtější s ohledem na změnu klimatu jsou střevní plyny u dobytka. Ale daleko více metanu uvolňují přežvýkavci z žaludku při říhání. Vědci z Aarhusu se tak zaměřili na trávení v horní části traktu a napadlo je, že by méně metanu mohla uvolňovat potrava, která se tráví snadněji.

Pomocí DNA technologií vyšlechtili druh trávy, který krávy tráví snadno a z něhož se netvoří tolik metanu. Navíc se u dojnic při snazším trávení zvýšila produkce mléka.

„Je to jednoduše lepší strava pro krávy, které dokážou zpracovat potravu mnohem účinněji, a tudíž neuvolňují tolik metanu, když říhají,“ tvrdí autor šlechtění molekulární biolog Torben Asp z Aarhuské univerzity.

Tráva teď musí projít řadou testování kvůli možným rizikům a jako krmivo pro krávy by mohla být dostupná za osm let.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související