Dvě pivka denně snižují riziko mrtvice

Velikost textu: AAA

1. 12. 2016

Alkohol škodí myšlení a paměti a zvyšuje také riziko rakoviny. Když to s ním ale člověk nepřehání, jsou tato rizika velmi malá a naopak se sníží jiná, která se týkají onemocnění srdce a cév. Podle vědců ze Švédska a Anglie totiž dvě slabá piva denně neškodí organismu, ale výrazně sníží riziko ucpání krevních cév v mozku alias mrtvice.

Přitom vědci z Královského institutu ve Stockholmu a Cambridgeské univerzity prokázali, že nadměrná koncentrace etanolu v krvi zvyšuje riziko krvácení do mozku. Více než dvě piva denně, nárazová konzumace většího množství alkoholu a nadměrná konzumace alkoholu v jakékoli frekvenci výrazně zvyšují riziko mrtvice i krvácení do mozku.

„Naše výsledky naznačují, že nadměrní konzumenti alkoholu jsou ohroženi nitromozkovým krvácením 1,6krát více a 1,8krát více trpí krvácením do spodiny lebeční,“ tvrdí doktorka Susanna Larssonová ze Stockholmu.

Alkohol snižuje obsah fibrinogenu – srážlivé bílkoviny – v krvi. Mírné požití alkoholu může snížit příliš vysokou hladinu této bílkoviny a tím předcházet ischemické mrtvici (ucpání cévy v mozku krevní sraženinou). Ale nadměrná konzumace sníží hladinu fibrinogenu tak výrazně, že se výrazně zvýší riziko krvácení do mozku.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související