Palmový olej podporuje šíření rakoviny tělem

Velikost textu: AAA

16. 12. 2016

Španělští vědci mají další důkaz, proč se vyhýbat všem potravinám obsahujícím palmový olej. Tento tuk totiž v sobě obsahuje látku, která stimuluje bílkovinu CD36, jež u pacientů s rakovinou hraje klíčovou roli při šíření nádorových buněk tělem a vzniku metastází.

Jedinci nemocní rakovinou by se tak měli palmovému oleji rozhodně vyhnout vždy. Nejčastěji je obsažen v cukrovinkách, některých mléčných výrocích a mnoha potravinářských výrobcích – lahůdkách, konzervách, polotovarech.

Studii vědců z Barcelony otiskl prestižní vědecký časopis Nature.

Tým profesora Salvadora Benitaha prokázal, že produkci bílkoviny CD36 podporují také jiné nasycené tuky ve stravě, ale palmový olej má účinek nejsilnější. Osoby nemocné rakovinou by tak měly zřejmě omezit konzumaci nasycených tuků obecně.

Nejzásadnější na studii profesora Benitaha je to, že se mu podařilo vyvinout protilátky, které blokovaly CD36 a tím zabránily šíření metastází.

„Pokud se tomuto týmu podaří vyvinout léčbu pomocí protilátek u lidí, mohlo by to zachránit tisíce životů každý rok,“ uvedla doktorka Lara Bennettová z Worldwide Cancer Research.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související