Zábavní park postavili na indiánském pohřebišti. Zemřelo tam záhadně šest lidí

Velikost textu: AAA

19. 12. 2016

V Matoaka v Západní Virginii si podnikatel Conley T Snidow otevřel zábavní park. Dnes záběry z jeho podnikání připomínají fotky ze současného Černobylu. Opuštěné konstrukce atrakcí pro děti mezi stromy vypadají jako přízraky z oceli. Mezi nimi se prý skutečně duchové pohybují, lidští. Ti byli zřejmě důvodem, proč park museli uzavřít. Během provozu v něm zemřelo šest lidí včetně dvou dětí. Teprve později se vysvětlilo, že park stojí na původním indiánském pohřebišti.

Park si Snidow otevřel ve dvacátých letech minulého století. V roce 1966 po šesté nevysvětlitelné nehodě ho ale zavřeli. Vykopávky o dvaadvacet let později potvrdily, že zábavní atrakce stojí na třinácti hrobech původních Američanů. Indiáni tam žili do roku 1783, kdy se v krvavém souboji střetli s novými osidlovateli kraje.

Syn majitele Gaylorda Whita tvrdí, že osobně viděl mezi rezavějícími konstrukcemi ducha dívky v růžových šatech celých od krve. „Dokud na vás zírá, nemůžete se ani hnout,“ vypověděl. Dívka prý zahynula ve chvíli, kdy se houpala. Kolem parku v tu chvíli projížděl náklaďák, který ji srazil v momentě, kdy se zhoupla přímo do dráhy jízdy vozu.

V oblasti žil původní kmen Shawnee. Jeho členové se odmítali smířit se záborem půdy bílými osidlovateli. Sedlákovi Mitchellu Clayovi tak zabili nejmladšího syna Bartleyho a dceru Tabithu. Nejstaršího syna Ezekiala unesli do Ohia, kde ho upálili na hranici. Clay se pomstil a zavraždil několik indiánů. Zbytek kmene místo proklel a utekl do Kansasu. Potomci tohoto kmene žijí dnes v Oklahomě.

„Někdy se začne sedátko houpačky samo pohybovat a vy cítíte studený vzduch, jak fouká nad ním,“ tvrdí Gaylord White v pořadu televize Travel Channel o nejděsivějších místech v USA.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související