V Londýně otevřeli první zcela samoobslužný bar

Velikost textu: AAA

20. 12. 2016

I v Česku máme několik pivnic a restaurací, kde si hosté můžou pivo čepovat sami přímo u stolu. Ale musejí spoléhat při placení na obsluhu a do půllitru si často natočí méně či více, než je přesná míra. V Londýně však otevřeli první zcela samoobslužný bar světa. Henry’s Café and Bar nabízí tzv. službu Pay And Pump. Host přiloží bezkontaktní platební kartu k pípě a ta mu natočí přesnou pípu. Stroj člověka neošidí a ani za to nechce spropitné.

Druh piva, který z pípy vyteče, si host objedná na dotekovém displeji a pivo vyteče za třicet vteřin. Podle deníku The Mail je přitom reálná čekací doba na pivo v londýnské hospodě v průměru dvanáct minut. A tam se nečeká u stolu, ale hosté si chodí pro nápoj přímo k výčepu sami.

Pípu Pay And Pump vyvinula britská bankovní společnost Barclaycard. Ovšem pro české konzumenty to není ideální vynález. Ti totiž milují velkou čepici z pěny, která vzniká pomalým několikrát opakovaným stáčením, zatímco zmíněná metoda je vhodná pro lehká svrchně čepovaná piva bez pěny.

„Jsem si jistá, že každého nakrkne osoba, která si objedná u baru ten nejsložitější koktejl z menu nebo rundu deseti drinků pro přátele. Když jsme v průzkumu zjistili, že lidi v barech a hospodách nejvíce štve čekací doba na nápoj, chtěli jsme pomoci tento problém vyřešit jednoduše,“ uvedla Tami Hargreavesová ze společnosti Barclaycard

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související