Obří potkani sežrali zaživa 3měsíční dítě

Velikost textu: AAA

29. 12. 2016

Vyšetřovatelé z Jihoafrické republiky řeší otřesný případ šestadvacetileté ženy, která se vydala v noci na pijatyku a nechala doma samotnou tříměsíční dcerku. Tu ve tmě napadli obří potkani dosahující délky přes půl metru a zaživa ji začali žrát. Dívka útok hlodavců nepřežila.

K tragické události došlo v černošské čtvrti Johannesburgu zvané Katlehong. Matka nechala dcerku ležet na posteli a s jejím stejně starým bratrem odešla za kamarády pít. Když se ráno vrátila, dítě bylo mrtvé a ohlodané obřími potkany.

Policie šestadvacetiletou ženu zatkla pro zanedbání péče o dítě s následkem smrti. Sami vyšetřovatelé ale uvedli, že pohled na zohavené dětské tělíčko byl i pro otrlé náročný. Kojenec měl sežraný jazyk, oči a prsty.

„Mohu potvrdit, že dívka zemřela poté, co byla pokousána hlodavci. Matka byla zatčena a čelí obvinění za zanedbání péče o dítě s následkem smrti, soud proběhne příští rok,“ uvedl policejní kapitán Mega Ndobe z Johannesburgu.

„To dítě muselo zemřít příšernou smrtí. Jeho jazyk, oči a prsty byly sežrané. Krom chybějících částí těla byl zbytek těla ohlodaný a plný kousanců a ran od velmi ostrých zubů hlodavců,“ popsal soused podle deníku The Mail.

„Ta žena měla ráda jen večírky v místních putykách. Nebyla jsem schopná se odhodlat vstoupit dovnitř a vidět, co se tomu nebohému dítěti stalo. Nájemnicí u nás je od počátku roku a její dvojčata byla v nemocnici minulý týden, ale nevěděli jsme, proč je museli hospitalizovat. Svědci tvrdí, že to nebylo poprvé, co nechala dvojčata samotná doma, ale bylo to poprvé, kdy tam zůstalo samo jediné,“ uvedla Noluthando Mtshali, dcera majitelky nájemního domu, v němž bezcitná matka žila.

„Žije tu spousta potkanů. Nechávala děti samotné doma celou noc a plakaly tak dlouho, až usnuly. Neřekla nikomu, že nechala to dítě samotné,“ dodala majitelka nájemního domu Mama Sesi Mtshali.

Chlapec Lucky je v péči osmadvacetiletého otce, který s jeho matkou nežil.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související