Nejkvalitnější šampaňské a sekty mají větší bubliny

Velikost textu: AAA

2. 1. 2017

Kvalitní šampaňské či kvalitní sekt obsahují oxid uhličitý, který v nich vzniká přirozeně během druhotného dokvašování v lahvi. Rozhodně se člověk musí vyhnout těm nápojům, do nichž se přidává oxid uhličitý uměle. Dosud přitom znalci vín tvrdili, že kvalitní šumivé víno se pozná podle toho, že jeho bublinky jsou droboučké. Vědci z Remeše ale zjistili, že dokonalé šumivé víno má bubliny naopak veliké.

„Přítomnost neustálého proudu drobných bublinek vyletujících k povrchu sklenice se šampaňským byla mezi znalci vína dlouho oslavována jako znak kvality. Ale nový výzkum naznačuje, že široce přijímaná víra o menších bublinkách v šampaňském jako projevu vyšší kvality nemusí být pravdivá,“ píše deník The Mail.

Znalci vín vycházejí z toho, že přirozeným dokvašením vína v lahvi vzniká oxid uhličitý, který se z nápoje uvolňuje právě drobnými bublinkami. Zatímco uměle dodávaný plyn se uvolňuje velikými bublinami. Jenže malé bubliny neuvolňují správné aroma a nápoj s malými bublinami není tak lahodný jako ten s velkými. Jak se v tom tedy vyznat? Pořídit si rozhodně šampaňské i sekt, u něhož je zaručeno přirozené zrání v lahvi bez umělého dodávání plynu při plnění. A pak si mezi nimi vybrat jednoduše nápoj s většími bublinami.

Vědci z Univerzity v Remeši totiž zjistili, že bublinky o velikosti asi 3,4 milimetrů zlepšují výrazně uvolňování aerosolu nad povrch sklenice. To značně podporuje aroma nápoje a lepší čichový zážitek pro konzumenty.

„Tyto výsledky jsou pozoruhodné, protože podrývají populární víru, že menší bublinky jsou lepší. Malé bublinky jsou s ohledem na aromatiku nápoje nejhorší,“ tvrdí profesor Gérard Liger-Belair z Remeše.

Podle něj obsahuje jedna flétna na šampaňské asi milion bublinek oxidu uhličitého. Profesora Liger-Belair dále uvádí, že v šampaňských a sektech se vyskytují bublinky o velikosti zhruba 0,4 až 4 milimetry. Jejich velikost ovlivňují viskozita nápoje a tvar sklenice, do níž je nápoj nalit. Ideální velikostí bubliny je pak průměr 1,7 milimetru. Tyto bubliny uvolňují v ideální míře aroma nápoje nad povrch sklenice.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související