Za oslavu Vánoc hrozí Severokorejcům těžké mučení a koncentrák

Velikost textu: AAA

29. 12. 2016

Jihokorejští špióni ze Soulu a také Severokorejci, jimž se podařilo utéct přes hranice do Jižní Koreje, vypovídají o tom, co se stane lidem, kteří se opováží slavit Vánoce. Kim Čong-un je oficiálně zakázal pod přísnými tresty. Ty jsou nehumánní a představují těžké mučení a odvoz do koncentračního tábora. Slavit se během období Vánoc musí naopak narozeniny Kimovy babičky.

Přitom v Severní Koreji žije velmi početná komunita křesťanů. Slavit narození spasitele Ježíše ale nesmějí. Za ozdobení stromečku a jiné typické projevy svátků hrozí Severokorejcům těžké tresty. Jihokorejci to dobře vědí a před dvěma roky se odhodlali k provokaci. Na svých hranicích s KLDR vztyčili obří vánoční strom viditelný na kilometry daleko. Kim mohl zešílet.

KLDR musí o Vánocích slavit narození Kim Jong-suk, první manželky Kim Ir-sena, který sám ale většinu života prožil s druhou ženou Kim Sung-ae, již si vzal po smrti Jong-suk.

Kim Jong-suk se narodila 24. prosince 1919 a zemřela 22. září 1949 za záhadných okolností.

Na Štědrý den v KLDR každý rok rozhlas i televize od rána do večera velebí nadpřirozené schopnosti Kim Jong-suk. Lidé mají volno z práce, ale musejí se aktivně podílet na oslavách ženy, která prý hrdinně bojovala s japonskými fašisty během druhé světové války.

A 27. prosince KLDR slaví další velký státní svátek – Den ústavy.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související