Americký prorok tvrdí: V říjnu se Země srazí s Planetou X

Velikost textu: AAA

6. 1. 2017

Americký autor řady dokumentů o konspiračních teoriích David Meade šíří světem poplašnou zprávu. Podle něj totiž do Země v říjnu tohoto roku narazí bájná Planeta X. Tzv. planetu Nibiru za námi vyšle dvojče Slunce a podle Meadeho má vrazit do Země v oblasti jižního pólu. NASA to považuje za hoax a výmysl.

Meade se snaží vydělat mezi důvěřivými prodejem své knihy Planet X – The 2017 Arrival (Planeta X – Příchod v roce 2017). V ní tvrdí, že dvojče Slunce odrazí Planetu X čili Nibiru, která přiletí z jihu.

„Tento systém není v rovině s naší sluneční soustavou a jejími oběžnými drahami, ale přichází k nám pod šikmým úhlem směrem k jižnímu pólu. Není možné jej spatřit, pokud neletíte vysoko nad povrchem Země v oblasti Jižní Ameriky a nemáte excelentní dalekohled,“ tvrdí Meade.

Kritikové knihy tvrdí, že autor zpočátku používá termíny jako důkazy a věda, ale většinu knihy tvoří jeho vize a sny, takže srážka je nábožensky hypotetická, nikoli vědecky předpovězená. Sám se často opírá o proroctví z Bible.

Kniha se hodí americkému podnikateli Robertu Vicinovi, který sám veřejnost děsí apokalyptickými předpověďmi. Proč? Živí se výstavbou bunkrů pro přežití při kolizi Země s vesmírnými tělesy a před živelními pohromami. Vicino sám Meadeho knihu propaguje.

Nibiru a jiné příběhy o vzdálených planetách jsou internetové nesmysly. Zřejmě něco takového vůbec neexistuje,“ uvedl mluvčí NASA.

Nibiru ale není Planetou 9, které se také někdy říká Planeta X, a kterou loni v ledu hypoteticky předpověděli někteří astronomové svými výpočty.

O srážce Nibiru se Zemí psali novodobí proroci už před lety. Nevyšlo jim to v září 2015 ani v prosinci 2015. Někteří ji očekávali v roce 2012, kdy končil Mayský kalendář. Jiní o srážce mluvili už v roce 2003.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související