Slepice jsou velmi inteligentní. Umějí i počítat

Velikost textu: AAA

10. 1. 2017

Až budete zase někomu nadávat, do hloupých slepic, raději se nejdříve nad tímto spojením zamyslete. S největší pravděpodobností totiž producentky vajec budete urážet. Vědci z Atlanty totiž prokázali, že jsou to tvorové nebývale inteligentní. Dokážou počítat a dokonce mají jisté rysy osobnosti jako lidé.

Matematicky slepice dokážou sčítat, odčítat a diskriminovat. Umějí se ovládat a vědí, že počkat si déle na lepší odměnu se vyplatí než se spokojit s malou a okamžitou odměnou. A také umějí využívat různé zvukové signály k varování kolegyň podle toho, jak se liší hrozba.

Také jsou to tvorové, kteří zažívají strach a úzkost, jsou schopny empatie a předvídat.

„Jsou považovány za tvory, kterým chybí většina psychologických vlastností, které rozeznáváme u jiných inteligentních zvířat a obecně jsou považovány za majitelky nízké inteligence ve srovnání s jinými zvířaty,“ tvrdí doktorka neurologie Lori Marinová z Emory University v Atlantě.

Podle ní jsou slepice v chování velmi sofistikované, umějí rozlišovat mezi jedinci, projevují machiavelistické sociální interakce a učí se sociálně složitým způsobem jako lidé.

U kohoutů se projevují tři osobnostní rysy související s dominancí: odvaha, aktivní zkoumání okolí a ostražitost.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související