Kim Čong-un zkrátil letuškám sukně

Velikost textu: AAA

9. 1. 2017

Severokorejští vůdcové vždy dbali na to, aby jejich letušky byly nejen nejoddanějšími soudružkami, ale také aby byly tím eroticky nejdráždivějším, co studená despotická země umí zplodit. A Kim Čong-un v budování této image zdárně pokračuje. Teď svým oddaným stevardkám zkrátil sukně a vystavil je v národním kalendáři. Aby lákaly ještě o něco víc turisty do Pchjongjangu.

Oficiální kalendář KLDR většinou představoval historické památky a scény z venkova. Letos je na dvanácti listech aerolinka Air Koryo, jíž vévodí právě krásné stevardky.

Letušky musejí nosit minisukně podle nového nařízení samotného Kima. Cestující se tak kochají pohledem na štíhlá stehna Severokorejek. Jediným obézním v zemi je totiž samotný Kim.

„Je to poprvé, co severokorejský kalendář zobrazuje letušky, velmi se liší od předchozích, které většinou obsahovaly mdlé fotky scenérií a kulturních památek,“ píše deník Jonhap.

Stevardky jsou ozdobou devíti měsíců, na jednom obrázku dokonce popíjejí v baru letiště v Pchjongjangu.

Kim možná odhaluje nožky štíhlounkým letuškám, sám ale vypadá jak vepř. A legraci si z něj tak dělají už i televize ve spřízněné Číně. Tam teď ústy svého velvyslance žádal vládu, aby mu čínská média přestala přezdívat „tlusťoch“.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související