Jed ve vašem jídle! Běžně užívané "éčko" je karcinogenní

Velikost textu: AAA

28. 1. 2017

Potravinářské aditivum uváděné na výrobcích pod zkratkou E171 a mezi chemiky známé jako oxid titaničitý bylo dosud vnímáno jako poměrně neškodné. Mělo ve značení škodlivosti od jedné do pěti trojku a bylo považováno za alergen. Výrobky obsahující toto barvivo – zubní pasty, bonbony, žvýkačky, želé, džemy a cukrovinky – však můžou vyvolat rakovinu. U oxidu titaničitého byla prokázána souvislost s karcinogenitou.

Oxid titaničitý podávaný laboratorním zvířatům vyvolal u čtyřiceti procent ze všech jedinců prekancerózní stadia buněk. Tím bylo podle Mezinárodní agentury pro výzkum rakoviny prokázáno, že požívání této anorganické sloučeniny může vést ke vzniku rakoviny.

Vědci z Francie a Lucemburska vydali zprávu s výsledky svého rozsáhlého výzkumu, podle něhož je karcinogenita oxidu titaničitého vysoká a tzv. éčko s číslem 171 může způsobit vznik nádoru. Je přitom pro svou bílou neprůhlednost používán v řadě potravin a kosmetických výrobků.

„Studie provedená Národním institutem pro zemědělský výzkum a publikovaný dnes dokazuje, že konzumace oxidu titaničitého, přídavku mnoha potravinářských výrobků, má negativní účinky na zdraví,“ oznámila francouzská ministerstva ekonomie, zdravotnictví a zemědělství ve společném prohlášení.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související