Ztuhlé máslo nejrychleji změkne v podpaží

Velikost textu: AAA

13. 4. 2017

Nejlepší a nejrychlejší metodou, jak získat změklé máslo po vytažení z lednice, je vložit jej do podpaží. Tvrdí to britský magazín Food & Wine, který testoval hned tři různé způsoby. V podpaží je teplota o dost vyšší než v místnosti a tání probíhá rychleji, nicméně nadšenec i tak musí vydržet dvacet minut.

Aby bylo máslíčko krásně měkké a šlo hravě roztírat. Metoda je to navíc velmi rychlá a nenákladná.

Ostatní dva způsoby jsou méně spolehlivé. Prvním z nich je vytáhnout máslo z lednice, rozbalit ho a nechat povolit na vzduchu. Jenže pokojová teplota není dost vysoká na to, aby máslo do dvaceti minut povolilo tak jako v podpaží.

Druhou metodou magazínu Food & Wine je babský osvědčený recept. Nalít do tlustostěnné sklenice či misky vařící vodu a nechat nádoby pořádně prohřát (doporučuje se až pět minu kumulace tepla). Pak vodu vylít a máslo přiklopit nádobou (dnem vzhůru). Pod takovýmto skleníkem máslo povolí také jako v podpaží do dvaceti minut. Ale musíme připočíst dobu nahřívání sklenice a dobu na zahřátí vody.

V testu magazínu Food & Wine tak z hlediska rychlosti, efektivity a nákladů zvítězilo podpaží. Nicméně před vložením do něj je samozřejmě zapotřebí máslo hygienicky zabalit do pytlíku. Ideální je ten na zmrazování potravin.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související