Gin prospívá metabolismu, tvrdí lotyšská univerzita

Velikost textu: AAA

21. 4. 2017

Univerzita ze Siguldy v Lotyšsku přišla s prohlášením, že pití ginu může přispět k lepšímu metabolismu a štíhlejší postavě. Ačkoli je tvrdý alkohol odborníky zatracován pro vysoký obsah kalorií a narušovatel přirozené hladiny cukru v krvi, podle siguldských fyziologů sklenička ginu působí jinak.

Podle nich je jeden panák ginu s tonikem vhodný také pro diabetiky. A můžou za to antioxidanty z jalovcových šištic, které jsou v nápoji obsaženy. Ty také působí jako prostředek proti nadýmání.

Podle vědců ze Siguldy gin zvyšuje metabolickou aktivitu tkání a ty hodinu po vypití spalují více energie, podle laboratorních pokusů až o sedmnáct procent.

„Konzumace ginu vedla ke znatelnému zvýšení metabolické aktivity, která naznačuje, že nápoj má zeštíhlující účinek na tělo,“ tvrdí autorka výzkumu profesorka Thisa Lyeová.

Ale jak to bývá s každým lékem – všeho moc škodí. Denně by si tak měl člověk dopřát jednoho panáka ginu maximálně. Přesáhne-li toto množství, pozitivní účinky nápoje jsou převáženy negativními účinky nadměrné konzumace alkoholu vedoucí k nárůstu obezity a poškození mozku a jater.

Gin ale mezi tvrdými lihovinami patří k nejméně kalorickým druhům.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související