Vědci vyvinuli cvičení v tabletě. Lék spaluje tuky jako po náročném cvičení

Velikost textu: AAA

7. 5. 2017

Kalifornští vědci testovali nový lék, který zvyšuje sportovní výkonnost, zvyšuje výdrž a spaluje tuky, jako by tělo tvrdě trénovalo. A to se přitom nemusí vůbec hýbat. Zatím byl preparát testován pouze na hlodavcích, první výsledky jsou ale překvapivě pozitivní a slibné. Lék by mohl pomáhat především morbidně obézním lidem.

Vyvolává totiž v těle procesy vedoucí k intenzivnímu spalování tuků. A přestože k procesům dochází i bez pohybu, preparát také zvyšuje výkonnost a výdrž. A to o sedmdesát procent.

„Můžete zvýšit výkonnost rovnající se tvrdému tréninku, aniž jste přitom vyvinuli fyzické úsilí pro toto zvýšení,“ tvrdí autor preparátu Weiwei Fan.

Droga GW1516 dokáže přinutit tělo, aby spalovalo intenzivně tuky jako zdroj energie a uchovávalo krevní glukózu pro mozek.

„Člověk se při cvičení dostane na hranice svých sil, když už mozek nemá v krvi dostatek glukózy. V tu chvíli odpadáme. My jsme v této studii předvedli, že když chcete hranice sil posunout, máte více než jednu možnost – trénink. S každým dalším během se kondice zvyšuje… Cvičení je hodnotné při mnoha různých typech potíží… Tato studie odhaluje, že existuje také možný lék, který využívá výhody cvičení ke zlepšení zdraví,“ dodává spoluautor ze Sulkova institutu v Kalifornii Ronald Evans.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související