Nechává si bodnout třicet včelích žihadel týdně. Proč?

Velikost textu: AAA

11. 5. 2017

Ingrid Wattová ze Skotska se nakazila lymeskou boreliózou z klíštěte. Nemoc ale odhalili lékaři příliš pozdě a šestatřicetiletá Ingrid má trvalé následky. Zbavit se jich nepomáhala žádná konvenční medicína, ale pak zkusila přírodní léčení včelím jedem. Týdně se nechá bodnout třicetkrát a tvrdí, že jí to pomáhá zbavit se všech nepříjemných symptomů.

Žihadla jí aplikuje manžel Darren, který vezme včelí dělnici do pinzety a zadeček přiloží manželce ke kůži. Včela bodne a žihadlo i s jedovým váčkem později vytáhnou pinzetou z kůže. To už ale účinný přírodní lék expanduje do těla.

Ingrid si už zvolila vlastní režim, každé pondělí, středu a pátek si nechá aplikovat deset žihadel do zad. Podle svých slov si už na bolest tak zvykla, že jí bodnutí vůbec není nepříjemné.

„Na začátku jsem se domnívala, že to nikdy nezvládnu, nechat si aplikovat deset žihadel, protože to opravdu šíleně bolelo. Ale když pak vidíte pozitivní výsledky a vnímáte blahodárné účinky, najednou vám to nepřijde. Včelí jed není určitě pro každého, ale pro mě je to zázračný lék. Doufejme, že do dvou let této terapie se nepříjemných symptomů úplně zbavím,“ tvrdí Wattová v rozhovoru pro deník The Mail.

Někteří vědci přiznávají, že včelí jed melittin účinně likviduje borelie. Ale neexistují zatím experimentální vědecké studie, které by to klinicky prokázaly. Nicméně melittin se používá jako léčivo už od starověku. Nebezpečí aplikace představuje častá alergie vůči melittinu, která může mít i smrtelné následky. Pro každého tak určitě není použitelná.

„Do dvou týdnů po aplikaci jsem měla najednou mnohem více energie a zlepšilo se celkově mé myšlení a paměť. Je to také nejlepší lék na bolest, jaký jsem kdy použila,“ tvrdí Wattová.

Melittin je rovněž v popředí zájmu vědců zabývajících se léčbou AIDS a likvidací viru HIV. Jed totiž dokáže virus účinně deaktivovat. Ovšem zatím to bylo prokázáno jen v laboratorních testech.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související