Tableta prý ochrání konzumenta alkoholu před kocovinou

Velikost textu: AAA

24. 5. 2017

Eddie Huai sice není biochemik, studuje na univerzitě v New Yorku ekonomii, ale nevyhýbají se mu těžké kocoviny po konzumaci alkoholu. On sám má přitom problém především proto, že jeho tělo netvoří enzymy pro odbourávání alkoholu a jeho derivátu acetaldehydu. Proto se pustil do vývoje prevence kocoviny a vyvinul tabletu, která při požití před odchodem do postele zlikviduje do rána látky vyvolávající symptomy kocoviny.

Kocovina je stav mající několik příčin najednou. Konzumace alkoholu vyvolává silnou dehydrataci těla, narušuje rovnováhu v metabolismu glukózy a vede k hromadění acetaldehydu v krvi. Tato silně toxická látka – asi třicetkrát toxičtější než samotný etanol – vzniká právě štěpením etanolu. Játra ho sice také umějí odbourávat, ale ne dost rychle na to, aby člověk mohl vypít velké množství alkoholu bez následků. Takže po těžké pijatyce se člověk budí s vysokou hladinou acetaldehydu v krvi a je mu zle.

A to je právě to, čemu pilulka Flyby Eddieho Huaie předchází. Podle testů prý funguje u osmi z deseti konzumentů alkoholu. Preparát vyvinul s kolegou biochemikem a krom vitaminů a minerálů obsahuje také hydrolyzát jaterních enzymů, kyselinu alfa-lipoovou, dihydromyricetin, n-acetyl-1-cystein a ostropestřec mariánský. Směs těchto látek během spánku prý dokonale vyčistí krev, podpoří játra a pomůže odbourat všechny zplodiny z konzumace alkoholu.

„Odbourá acetaldehyd, který je třicet až čtyřicetkrát toxičtější než alkohol… pomůže posílit jaterní enzymy a dodá tělu živiny, které alkohol vyplaví,“ tvrdí Huai z New York University.

Jednou z nejúčinnějších látek v preparátu je dihydromyricetin, který chrání jaterní buňky před záněty a posiluje jejich funkci. Ostropestřec obsahuje antioxidanty silymarin a silybin, které prokazatelně chrání játra před toxiny a podporují syntézu glutationu.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související