Finské spodní prádlo nedráždí pokožku na zadku ani při běhání a náročném sportu (FOTO)

Velikost textu: AAA

19. 7. 2017

Atleti a jiní sportovci vědí, jak nepříjemný někdy bývá pohyb v horkém letním dni. O zapařenou pokožku na pozadí drhne látka spodního prádla. Dva finští podnikatelé ale vyvinuli nový materiál, který nedrhne ani v největším parnu a na propoceném těle. A navíc k výrobě používají recyklovaný materiál, který byl vyloven v mořích.

Společnost Other Danish Guy své nedráždivé spodní prádlo nabízí v přepočtu za zhruba tisíc korun. Je z recyklovaných materiálů, takže je ekologicky velmi příznivé. Ale zajímat by prý mělo především aktivní sportovce.

Materiál k výrobě tkaniny je posbírán na pobřeží, kam ho vyplaví vlny. Jedná se o ztracené rybářské sítě a jiné odpadní plasty.

„Náš materiál je mnohem jemnější a mnohem pohodlnější než nylon,“ tvrdí Tommi Lähde ze společnosti Other Danish Guy.

Vysokou cenu vysvětluje tím, že se rozhodli být také ekologičtí.

„Naše tkanina je mnohem dražší, protože recyklované materiály stojí víc než tradiční. Ale je to nejjemnější a nejprodyšnější materiál svého druhu na trhu,“ tvrdí Lähde.

„Většina běžců bude vesele mluvit o dráždění bradavek. Ale dráždění pozadí je mnohem větší tabu, i když trápí mnohem více běžců a je běžnější. S naším spodním prádlem ale vůbec nehrozí,“ tvrdí spolumajitel firmy Matti Pesonen.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související