Nejvíce virů na internetu souvisí s vyhledáváním jména „Avril Lavigne“

Velikost textu: AAA

26. 9. 2017

Vyhledávání slavných jmen na internetu nemusí být bez rizika. I když se člověk připraví na skutečnost, že tu a tam na něj vyskočí nějaké to prso či penis celebrity, pokud je aktivně přímo nevyhledává, snadno přehlédne nebezpečnou stránku obsahující viry. A pokud nemá výkonný antivirový program, brouzdání brzy lituje. Společnost McAfee přitom analyzovala jména slavných v závislosti na počtu virů, které při jejich vyhledávání na počítače uživatelů útočí. A jedničkou se stala kanadská zpěvačka Avril Lavigne.

Analýza se opírá o vyhledávání pomocí tří webů – Google, Bing a Yahoo!. Přitom Avril je v čele žebříčku poměrně dlouho. Už v roce 2013 byla na druhém místě za Lily Collins. Letos je ale jedničkou před Brunem Marsem a Carly Rae Jepsen.

„V dnešním digitálním světě chceme nejnovější alba, videa, filmy a jiné věci okamžitě, jak jsou dostupné na našich zařízeních. Uživatelé často dávají přednost pohodlnosti nad bezpečností a riskují tím, že klikají na podezřelé odkazy, které jim slibují nejnovější věci týkající se celebrit… Myslet před kliknutím se při procházení internetu ale vždy vyplatí,“ uvedl Gary Davis ze společnosti McAfee.

Nejnebezpečnější celebrity z hlediska nákazy virem či malwarem při vyhledávání:

1 Avril Lavigne 14,51 %
2 Bruno Mars 13,43 %
3 Carly Rae Jepsen 13,19 %
4 Zayn Malik 13,06 %
5 Celine Dion 12,92 %
6 Calvin Harris 12,48 %
7 Justin Bieber 12,33 %
8 Diddy 12.32 %
9 Katy Perry 12,25 %
10 Beyoncé 12,09 %

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související