Neuvěřitelný objev! Archeologové prý nalezli ostatky Buddhy

Velikost textu: AAA

18. 11. 2017

Archeologové nalezli v čínském okrese Ťing-čchuan schránu, která prý ukrývá ostatky samotného Buddhy. Ačkoli má truhlice teprve tisíc let, zbytky popela a kostí v ní uložených patřily prý právě slavnému princi Siddhārthovi Gautamovi, jenže se prohlásil prvním buddhou světa.

„Více než dva tisíce kousků zkremovaných kostí bylo nalezeno v bedně uložené vedle 260 buddhistických soch v okrese Ťing-čchuan,“ píše magazín Live Science.

Archeologové též odhalili část stavby, která je podle všeho Maňdžušrího síní. Mañjuśrī (Maňdžušrí) byl jedním z buddhistických bódhisattvů, představuje moudrost.

Na schráně, která má ukrývat Buddhovy ostatky, stojí nápis: „Mniši Jün-ťiang a Č‘-ming z lotosové školy, kteří náleželi k Maňdžušrího chrámu v klášteře Lung-sing v prefektuře Ťing-čou, posbírali více než dva tisíce kousků śarīra, spolu s Buddhovými zuby a kostmi. Pohřbili je v Maňdžušrího síni tohoto chrámu.“

Objevené sochy mají až 198 centimetrů na výšku a byly vytvořeny v období mezi dynastiemi Wej (386 až 534 našeho letopočtu) a Song (960 až 1279 našeho letopočtu).
 

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související