Různý alkohol vyvolá odlišné emoce. Po slivovici lítají pěsti a po víně se zpívá

Velikost textu: AAA

24. 11. 2017

Ne nadarmo se říká, že po pivu se usíná, po slivovici lítají pěsti a po víně se zpívá. Britští vědci prokázali, že různé typy alkoholu skutečně působí odlišně na emoční systém člověka a produkují odlišné emoce. Tvrdý alkohol přitom produkuje mnohem častěji než jiné druhy lihovin smutek, pláč a agresi. Víno je naopak nápoj nejveselejší.

„Tvrdý alkohol také ve srovnání s pivem a vínem daleko častěji zesiluje negativní pocity a myšlenky, které člověk v sobě dusí,“ tvrdí autoři z Public Health Wales.

Pálenky vyvolávají smutek, pláč, deprese, ale také nenávist, hněv či agresi. Po tvrdém alkoholu se konzumenti cítí také nejméně uvolnění. Dvaapůlkrát častěji cítí uvolnění konzumenti vína a piva po vypití první sklenice.

„Po staletí jsou historie rumu, ginu a vodky či dalších pálenek spojeny s násilím, je pravda, že tvrdý alkohol častěji produkuje slzy. Tvrdý alkohol se konzumuje rychleji a etanol je v něm v mnohem vyšších koncentracích,“ uvádí profesor Mark Bellis ze společnosti Public Health Wales.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související