Nejdražší láhev vodky světa našli prázdnou. Přesto samotný obal stojí miliony

Velikost textu: AAA

9. 1. 2018

Nejdražší láhev vodky byla před časem ukradena. Horentní cenu ale netvořil obsah – tedy samotná pálenka – nýbrž obal, který byl vyroben ze zlata, stříbra a diamantů. Člověk by tak rozhodně nečekal, že poberta vypije vodku a láhev zahodí. Ale skutečně se tak stalo a dánská policie na jednom staveništi zajistila obal vodky za osm milionů dánských korun – asi 27,5 milionu českých korun.

Nejdražší láhev vodky světa zapůjčil původní majitel kodaňskému baru Cafe 33, který se specializuje právě na tento typ lihoviny a má stovky druhů z celé planety.

Bezpečnostní kamery zachytily ve středu zloděje, který sáhl právě po zlaté lahvi s diamanty posetým vrškem. Za pár hodin nalezli láhev prázdnou pohozenou na staveništi.

„Nevím, co se s tou vodkou stalo, ale láhev byla prázdná,“ uvedl podle BBC mluvčí kodaňské policie Riad Tooba.

Majitel baru tvrdí, že láhev stále stojí osm milionů dánských korun. „Bohužel je ale prázdná,“ uvedl Brian Ingberg v rozhovoru pro deník Ekstra Bladet s tím, že v jeho baru se nachází stejná pálenka v mnohem levnějších obalech, takže ji hodlá přelít do toho za miliony.

Původním majitelem nejdražší vodky světa byla lotyšská společnost Dartz Motor Company. Láhev nechal zhotovit ruský výrobce luxusních vozů Russo-Baltique ke stému výročí svého založení.

Láhev si zahrála v seriálu Dům z karet v hlavní roli s Kevinem Spaceym, používá ji v něm ruský prezident jako dárek pro svůj americký protějšek.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související