Zemřel husí bisexuál: Žil 24 let s labutím samcem a 6 let i s jeho družkou

Velikost textu: AAA

15. 2. 2018

Houser jménem Thomas žijící na Novém Zélandu byl už za svého života tamní mediální hvězdou. Samec bílé domácí husy se totiž před třiatřiceti roky zamiloval do samce labutě černé Henryho. Táhli to spolu čtyřiadvacet let do Henryho smrti, mezitím začali žít ve třech a vychovali desítky labutích mláďat. Thomas podle novozélandských médií na počátku února zemřel. Novozélanďané jeho smrt oplakávají.

Když bylo Thomasovi sedm, opustil hejno hus, protože se zamiloval do Henryho – samce labutě černé. S ním to táhl osmnáct let ve věrném partnerství a čtyřiadvacet roků celkem. Šest posledních společně strávených let Thomas toleroval Henryho nevěru se samicí Henriettou. Ta ale Thomase přijala a dovolila mu dokonce vychovávat její labuťátka, která s Henrym vyseděla.

Trojúhelník se rozpadl, když Henry v roce 2009 zemřel. Thomas se s Henriettou rozešel. V roce 2013 se o housera začali starat v Útulku pro raněné ptáky ve Wellingtonu (WRBT). Tam nakonec dožil jako slepec.

„Můžeme potvrdit, že slavný houser Thomas zemřel v sobotu 3. února. Byli jsme moc rádi, že je Thomas součástí naší rodiny ve WRBT a pečovali jsme o něj s extra láskou!“ potvrdil mluvčí WRBT v rozhovoru pro indy100.

„Bylo to téměř třicet let lásky, před Henriettou žili Thomas a Henry jako dva gayové šťastně celých osmnáct let,“ uvedl ornitolog Mik Peryer v rozhovoru pro deník Stuff.

Henryho pochovají v parku, kde s Thomasem žil. Zaměstnanci WRBT v sobotu 17. února ve dvě odpoledne pořádají v zátoce Waimanu Lagoon, kde Thomas a Henry žili, speciální rozloučení pro veřejnost. Thomasovo tělo uloží vedle dlouholetého partnera Henryho a opatří destičkou s krátkým popisem jejich životů.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související