Méně známé aerolinky chtějí porazit konkurenci moderními letouny omezujícími jetlag

Velikost textu: AAA

26. 2. 2018

Svou největší konkurenci Emirates hodlají aerolinky Qatar Airways porazit moderními letouny, které nabízejí nejen větší komfort příznivější atmosférou uvnitř kabiny, ale také speciálním osvětlením, které omezuje účinky jetlag – výrazného přesunu v časových pásech planety.

Nový Airbus A350-1000 bude mít lepší teplotu v kabině, vyšší vlhkost vzduchu větší úložné prostory nad hlavou a speciální osvětlení, které bude omezovat účinky přesunu časovým pásmem.

A ekonomická třída si bude užívat vyššího luxusu stejně jako byznysová či první.

Uvnitř kabiny je instalováno šestnáct milionů LED osvětlení s uklidňujícím tónem barev, jimiž lze uvnitř kabiny měnit modré a červené spektrum světla tak, aby cestující buď probralo, nebo uspalo.

Modré světlo potlačuje hormony spánku, červené naopak silně uspává. Aerolinka tak může manipulovat s cestujícími, aby je ovlivňovala dostatečně dlouho před přistáním v části světa, kde je zrovna den, modrým světlem a oni se cítili čilí. A naopak je uspala v případě, že v dané lokalitě je zrovna noc.

Nový Airbus A350-1000 prý také mnohem lépe ovládá teplotu v kabině a dokáže filtrovat vzduch a zbavit ho choroboplodných zárodků, které do vnitřního prostoru šíří infikovaní pasažéři.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související