Z nové generace mladých vyrůstá generace hrbáčů

Velikost textu: AAA

9. 3. 2018

Dnešní mladá generace vyrůstá s obličejem přilepeným k mobilům či tabletům. A protože je nosí před hrudí a neustále do nich zírají, jejich páteři to škodí. Dvacátníci tak mají kolikrát poškozenější krční a hrudní páteř než jejich rodiče. Z nové generace mladých tak vyrůstá generace hrbáčů.

Pokřivení horní části páteře souvisí s narušením celkové stability těla. Epidemie neustálého zírání do mobilů a tabletů vytváří generaci hrbáčů.

„Tyto problémy, které byly typické pro starší generaci, vídáme u stále mladších a mladších dětí, protože dostávají telefony ve stále nižším věku,“ tvrdí doktor Brian Wallace z New Jersey.

Svaly v horní části zad se povolují a krční páteř se naklání dopředu, takže u těchto jedinců vzniká typický hrb. Výhodou mladých je, že jsou ve věku, kdy se cvičením a správným držením těla dá ještě stav zvrátit. Jak ale kosti a spojení mezi nimi s věkem tvrdnou ukládáním vápníku, je korekce problému obtížná či nemožná.

„Dochází u nich ke strukturálním změnám v zádech a v extrémních případech můžou mít problémy i s dýcháním,“ uvedl Wallace v rozhovoru pro New York Post.

Přitom sevřený hrudník a vypouklá záda prokazatelně souvisejí nejen s dýchacími potížemi, ale také s následným rozvojem psychologických problémů, především úzkostí.

„Dnešní dvacátníci mají páteř v kondici třicátníků a čtyřicátníků, je to epidemie,“ potvrzuje v rozhovoru pro New York Post chiropraktik doktor Christian Kang.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související