Ochucené elektronické cigarety obsahují více rakovinotvorných látek

Velikost textu: AAA

12. 4. 2018

Elektronické cigarety měly být téměř zdraví neškodné varianty k cigaretám klasickým. Jenže jsou také karcinogenní a nejhorší jsou pak ty ochucené. Podle vědců z Pensylvánie nejvíce toxinů způsobujících rakovinu mají v sobě příchutě pomeranč, citrón, grep, limetka, eukalyptus či zázvor.

Náplně ochucených elektronických cigaret obsahují linalool, dipenten a citral, které zvyšují koncentraci volných radikálů v těle. Volné radikály přitom prokazatelně vyvolávají rakovinu.

„Když tyto výrobky poprvé přišly na trh, mnoho lidí tvrdilo, že jsou neškodné a je to jen vodní pára. My víme, že to není pravda, ale také nemáme čísla dokazující, jak nebezpečné elektronické cigarety jsou. Ale teď víme, že elektronické cigarety produkují volné radikály,“ uvedl profesor John Richie Penn State University.

Podle jeho výzkumu jsou nejméně škodlivé příchutě vanilkové obsahující ethylvanilin. V nich je o dvaačtyřicet procent méně volných radikálů než v citrusových.

A různí výrobci používají různé směsi k docílení určitých příchutí, takže obsah volných radikálů v elektronických náplních může značně kolísat.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související