Žena se chtěla zbavit šmuků po tchýni a našla mezi nimi i prsteny od Cartiera

Velikost textu: AAA

18. 4. 2018

Aukční síň Cooper and Tanner Sales Room ve Spojeném království jen zřídka učiní objev, který se podařil tento měsíc se dvěma prsteny, jež majitelka označila za šmuky po tchýni. Dotyčná žena byla velmi urputná ve snaze zbavit se šperků v bazaru, protože neměla s tchýní dobré vztahy. Jenže odborník na diamanty v prstýncích objevil poklad. Jednalo se o klenoty Cartier s pravým diamantem a safírem, které nakonec v dražbě vynesly v přepočtu dva miliony korun.

„Kdybych neměl zrovna službu toho dne, ty prsteny by skončily v bazaru a nějaký velmi šťastný člověk by je tam našel. Všiml jsem si hned krabiček Cartier, ale ne vždy v nich také bývají šperky Cariter. Hledal jsem uvnitř prstenu značku Cartier, protože normálně bývá uvnitř, ale tady byl znak vyražen vně, což je velmi vzácné. A pak jsem uviděl ten obrovský diamant. Nicméně ta dáma, která podle všeho neměla nejlepší vztahy se svou tchýní, pořád opakovala, že se jich chce rychle zbavit. Pořád mi naznačovala, abych se toho zbavil a dal to do bazaru, myslela, že nemají žádnou cenu,“ přiznal expert na dražbu klenotů Gareth Wasp v rozhovoru pro deník Metro.

Diamantový prsten Cartier nakonec vynesl v dražbě dvaačtyřicet tisíc liber a safírový osmadvacet tisíc.

„Když jsme jí to oznámili, nechtěla nám věřit, byla naprosto omráčená. Byla nadšená, měli jsme radost, že jsme to dokázali, většinou je to přesně naopak, lidé přeceňují bezcenné věci,“ dodal Wasp.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související