Obezitu nezpůsobuje jen nadměrný příjem energie, ale především zdroj této energie

Velikost textu: AAA

24. 5. 2018

Kvalita je důležitější než kvantita. Platí to i ve stravě, protože současné výzkumy dokazují, že není ani tak podstatné, kolik energie denně přijmeme, ale z jakého zdroje tato energie pochází. Jeden člověk konzumující zdravou vyváženou stravu tak může být štíhlý, ale jiná osoba, která přijde denně stejné množství energie nezdravými potravinami, je obézní. Čerstvé ovoce tak kupříkladu nelze nahradit džusem.

Tým dvaadvaceti amerických vědců prokázal, že energie vázaná ve slazených nápojích či potravinách z rychlého občerstvení působí na organismus jinak než energie vázaná v čerstvých potravinách – ovoci, zelenině, obilovinách, luštěninách, semenech a kvalitním libovém mase. I když dva lidé snědí denně stejné množství energie, ale jeden ji vypije s limonádou a sní v burgeru s hranolky, zatímco druhý v zelenině, vařeném masu a celozrnných obilovinách, první z nich bude obézní, zatímco druhý bude mít zdravou normální postavu.

Jedna sklenice slazené perlivé limonády je mnohem škodlivější pro zdraví než jedna velká brambora. Přitom obě obsahují stejné množství energie. Jde totiž o to, že první je chudá na živiny a obsahuje jen fruktózu, zatímco druhá obsahuje polysacharidy, vlákninu a draslík. A také velká vařená brambora je lepší než hrst smažených hranolek, i když obsahují obě stejné množství energie.

Pouhé počítání kalorií zkonzumovaných denně je k ničemu, pokud je jídelníček složen z nezdravých potravin.

„Energie z potravy může zvýšit riziko obezity a kardiometabolických chorob, protože veškerý přísun energie přímo přispívá pozitivní energetické balanci (nadměrnému příjmu energii) a přímo se odrazí ve zvětšování tukových zásob. Nicméně různé složky jídelníčku můžou růst obezity podpořit dalšími mechanismy, které nesouvisejí jen s čistým příjmem energie,“ tvrdí autoři v odborném časopise Obestiy Reviews.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související