Španělská likérka tvrdí, že vynalezla původní recepturu Coca-Cola

Velikost textu: AAA

1. 6. 2018

Nápoj Coca-Cola se mohl jmenovat Kola-coca. Jenže podle majitele pálenice Destilerías Ayelo nedaleko Valencie došlo ke zkopírování receptury pro tento nápoj Američany a svět tak dnes lahodnou směs bylin konzumuje jako Coca-Colu. Juan Juan Micó ale tvrdí, že v sejfu jeho firmy leží recept starší, než je ten na Coca-Colu a obsahuje přitom stejný seznam bylin a koření.

Micóovi ale nejde o to, aby mu bylo právo na recepturu vráceno a aby směl sám vyrábět nápoj této příchutě, touží po jediném. Chce od amerického výrobce uznání, že seznam ingrediencí pro jejich nápoj má kořeny ve Španělsku.

Podle Micóa totiž John Pemberton sestavil svůj slavný sirup Coca-Cola právě z receptu, který získal od majitelů pálenice ležící nedaleko Valencie.

„Všechno směřuje k tomu, že to tak bylo. Naším cílem je, aby Coca-Cola uznala tento projekt a naše obec se dočkala světového uznání. Nechceme nic jiného,“ uvedl José Luis Pinter, starosta obce Aielo de Malferit, v rozhovoru pro deník El País.

Nápoj Kola-coca sice ve Španělsku také jistý čas vyráběli, ale tamní lidé mu nepropadli tak, jako se Američané zbláznili do Coca-Coly. Receptura na Kola-cocu obsahuje stejně jako původní receptura na Coca-Colu výtažek z listů koky (dnes už se nepoužívá) a ořechů kolovníku.

Pálenici v obci Aielo de Malferit založili Enrique Ortiz, Ricardo Sanz a Bautista Aparici v roce 1880. V roce 1885 Aparici přivezl Kola-coca Superior Syrup do Filadelfie, kde ho představil americkým obchodníkům. O rok později John Pemberton začal vyrábět v Atlantě Coca-Colu.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související