Pošetilý Elon Musk hodlá kolonizovat Mars, i když je to z vědeckého hlediska nesmysl

Velikost textu: AAA

6. 8. 2018

Elon Musk doufá, že je na světě dost bláznů a sebevrahů, které přesvědčí pro svůj pošetilý nápad kolonizovat Mars. Americký miliardář nedbá na výsledky současných vědeckých výzkumů, které osidlování čtvrté planety Sluneční soustavy vylučují. Nejenže tam lidé nebudou schopni dlouhodobě přežívat a množit se, ale především tam není možné vytvořit atmosféru kvůli nedostatku oxidu uhličitého. Musk ale teď vzkázal, že ho nezastaví nikdo, ani rozumná fakta.

Podle vědeckého magazínu Nature Astronomy není na Marsu dostatek oxidu uhličitého k vzniku obyvatelné atmosféry. Na planetě je ho jen padesátina nezbytného množství. A tak je tam možné teplotu vzduchu zvýšit maximálně o deset stupňů Celsia, což je stále hluboko pod bodem mrazu.

„Na Marsu je masivní množství oxidu uhličitého, které absorbovala půda, lze ho uvolnit teplem. S dostatkem energie pomocí umělé či přírodní fúze můžete změnit v Zemi téměř každé velké kamenné těleso,“ tvrdí Musk s tím, že se vědci mýlí.

Potřebnou fúzi chce vyvolat pomocí jaderných hlavic.

Výzkumy na Marsu v příštích letech budou pokračovat. Mají detailněji zkoumat množství vody a oxidu uhličitého na této planetě. Musk ale nehodlá čekat na výsledky a chce financovat projekty, které povedou k cestě na Mars a jeho osídlení. Téměř jistě je to ale projekt pošetilce a sebevražda v jednom.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související