Bezpečná míra konzumace alkoholu neexistuje

Velikost textu: AAA

27. 8. 2018

Střídmá konzumace alkoholu může být prevencí onemocnění oběhové soustavy. Ale jinak podle vědců toxický etanol tělu škodí v jakémkoli množství. Bezpečná míra konzumace této látky s ohledem na riziko rakoviny či diabetu neexistuje. A mnozí odborníci si myslí, že negativní účinky etanolu na buňky slinivky, jater, trávicí soustavy či nervové soustavy převyšují pozitivní účinky na tkáně oběhové soustavy.

„S nejrozsáhlejší sbírkou důkazů, které dodneška máme, náš výzkum objasňuje vztah mezi zdravím a konzumací alkoholu, pití způsobuje výrazné zhoršení zdraví v celé řadě způsobů a to na celém světě,“ tvrdí autor rozsáhlého výzkumu doktor Max Griswold z University of Washington v Seattlu.

Osoby dopřávající si jeden nápoj denně jsou ohroženy rakovinou či diabetem sice jen o půl procenta více, ale když si dopřávají dva drinky denně, je to už o sedm procent a pokud vypijí až pět piv denně, tak o sedmatřicet procent.

„Mýtus, že jeden nebo dva drinky denně jsou zdraví prospěšné, je přesně to – mýtem. Tato studie tímto mýtem otřásla,“ tvrdí doktorka Emmanuela Gakidouová.

Ačkoli nazývají autoři mýtem to, že existuje bezpečná míra konzumace alkoholu, sami odborníci si myslí, že lidé pít nepřestanou. Jednak jim alkohol pomáhá se uvolnit a mají po jeho konzumaci příjemné pocity, ale ani život sám jako takový není bez rizik a zcela bezpečný, přesto nikdo nenabádá nikoho, aby abstinoval od života.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související