Usměvaví a veselí farmáři produkují kvalitnější maso

Velikost textu: AAA

31. 8. 2018

Zvířata žijící po tisíce let po boku člověka dokážou rozlišovat z výrazu tváře jeho emoce a odpovídajícím způsobem na ně reagovat. Vědci z Londýnské univerzity teď prokázali, že stejnou schopnost mají i farmářská zvířata, která člověk domestikoval později než třeba psy. U koz chovaných na maso zjistili, že dokonale poznají emoce člověka a reagují nejlépe na to, když je jejich chovatel veselý a usměvavý. Samy se pak zklidní a mají dobrou náladu, což se odrazí v kvalitě jejich masa při porážce.

Vědci z Londýnské univerzity použili test s černobílými obličeji, které vyjadřují základní lidské emoce. Předkládali je stádu koz a sledovali, jak budou na tyto emoce vyjadřované lidskou tváří reagovat. Nejpozitivnější odezvu ve zvířatech vyvolávaly obličeje s emocemi radosti a štěstí.

„Tato studie má velmi důležité využití v praxi. Protože jak chovatel reaguje na dobytek a jak se k němu chová, ovlivňuje pocit pohody dobytka a výsledně i kvalitu masa,“ tvrdí doktor Alan McElligott z Londýnské univerzity.

Jeho tým také prokázal, že kozy používají k zhodnocení emocí především levou půlku mozku, protože reagují nejsilněji na obličeje, které vidí v pravém sektoru svého výběhu.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související