Aktivista Pussy Riot, který pronikl na Světovém poháru na trávník, oslepl a nemůže se hýbat

Velikost textu: AAA

14. 9. 2018

Aktivista skupiny Pussy Riot Pjotr Verzilov byl zřejmě otráven. Tvrdí to je ho přátelé, podle nichž mladý muž jinak ve skvělé fyzické kondici náhle přišel o vidění a je paralyzovaný. Po převozu do moskevské nemocnice zabránili jeho rodině návštěvám a také jí neposkytují žádné lékařské informace. Podle aktivistů z Pussy Riot v tom má prsty Putin a jeho vláda.

Verzilov pronikl na zelený trávník během finálového zápasu Francie a Chorvatska na Světovém poháru, který letos hostilo Rusko.

Podle zpravodajského webu Meduza byl Verzilov převezen do Ústřední klinické nemocnice v Moskvě v úterý.

Ošetřující lékaři Verzilovově matce odmítli poskytnout jakékoli informace a nedovolili jí syna navštívit.

„Od osmi do desíti se jeho stav zhoršoval… Nejprve přišel o zrak, pak o schopnost mluvit, pak nemohl už ani rovně jít. Když přijela sanitka, odpovídal na vše, ne, nejedl jsem nic, neužil jsem žádnou látku. Jak čas plynul, bylo to horší a horší, začal mít křeče. Upadl do polospánku, nepřítomného stavu, přestal reagovat a ani mě nepoznával,“ uvedla Veronika Nikulšinová ve výpovědi deníku Meduza.

Nikulšinová se obává o vlastní zdraví, protože s Verzilovem v červenci vtrhla na trávník. Sama od lékařů zjistila, že Verzilova v jednu ráno převezli na toxikologii, ale už jí odmítli sdělit, zda byl otráven.

Jen čtyřiadvacet hodin předtím, než Verzilov upadl do kritického stavu, moskevská policie zatkla Nikulšinovou a její kamarádku, protože prý odmítly podstoupit prohlídku vozu s podezřením na terorismus.

V červenci přitom Pjotra i Veroniku za jejich průnik na trávník zavřeli na patnáct dní.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související