Předci člověka se začali opíjet zkvašeným ovocem už před deseti miliony let

Velikost textu: AAA

24. 10. 2018

Etanol je toxický pro většinu živočichů. Jakmile ptáci či jiní savci pozřou zkvašené ovoce, mají těžkou otravu. Když nezahynou, jsou alespoň na pár hodin vyřazeni z provozu. Proč se u předků člověka ale vyvinul gen kódující enzymy pro odbourávání etanolu, nebylo jasné. Podle antropologů a archeologů zůstal gen aktivní, protože byl evolučně výhodný.

Etanol sice při pravidelné konzumaci ve vyšší míře stále poškozuje zdraví člověka a poškozoval také organismus našich předků, jenže ti jedinci, kteří ho uměli odbourávat, byli méně sociálně utlumení, dokázali lépe komunikovat s ostatními členy tlupy, byli důvěřivější a snáze vytvářeli úzké vazby. A to je evoluční výhoda, která zajistila šíření genu pro alkoholdehydrogenázu, díky níž můžeme konzumovat alkohol dodnes.

Etanol je pro lidské tělo stále jedem. Takže ve větším množství poškozuje buňky, tkáně i celé orgány. Ale v malém množství nemusí škodit. Riziko rakoviny je v tom případě nízké, navíc roztahuje cévy a podporuje kondici oběhové soustavy, ale především odbourává stres a různé psychické bloky, takže působí jako sociální „lubrikant a tmel“. Usnadňuje seznamování s cizími, činí kolektiv přátelštějším a semknutějším.

Jenže alkohol je démon, v malém množství prospívá, ale ve větším začne škodit. Jak tělu, tak psychice. A může člověka naopak podporovat v protispolečenském chování, agresivitě vůči okolí nebo lhostejnost k životu a běžným denním rituálům.

Nebylo tudíž zcela jasné, proč naši předci, kteří občas snědli zkvašené ovoce obsahující etanol, začali tuto látku metabolizovat. Stalo se tak před deseti miliony let.

„Konzumace alkoholu je téměř univerzální vlastnost všech lidských společenství a to naznačuje, že k jeho konzumaci vznikly genetické dispozice na evoluční bázi,“ míní doktor Robert Dudley z Kalifornie.

„Alkohol pomáhá tvořit sociální vztahy a identifikaci, ve skutečnosti tvoří sociální svět člověka,“ míní antropolog Michael Dietler z University of Chicago.

On i doktor Dudley přednášeli na konferenci v Londýně o tom, kdy a proč naši předci začali být částečně imunní vůči etanolu ve zkvašeném ovoci a naopak jeho konzumaci vyhledávali.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související