Čokoládoví labradorští retrívři umírají dříve a jsou častěji nemocní

Velikost textu: AAA

24. 10. 2018

Britští veterinární vědci přišli na to, proč velmi módní a celebritami oblíbení čokoládoví retrívři umírají dříve a častěji trpí chorobami. Může za to šlechtění. Jejich zbarvení srsti je totiž ovládáno recesivními geny, takže se jako v případě blond vlasů se musejí potkat v DNA embrya oba geny pro čokoládové zbarvení, aby štěně mělo kýženou srst. Jenže to výrazně omezuje genovou variabilitu mezi potomky, kteří jsou pak náchylnější k onemocněním a dožívají se o více než rok méně než labradorští retrívři kávoví či černí.

Geny pro zbarvení srsti jsou buď dominantní, nebo recesivní. Hnědá čokoláda je ale řízena genem recesivním, to znamená, že ve dvojité sadě chromozómů musí být párové alely shodně pro hnědé zbarvení (recesivní homozygot). Pokud je totiž proti alele pro hnědé zbarvení alela pro černé či krémové, pak je štěně černé či krémové. Šlechtění recesivních homozygotů je náročnější, protože vyžaduje, aby oba rodiče byli recesivní homozygoti. Tím se výrazně omezuje variabilita všech genů včetně těch pro imunitu a dlouhověkost.

Britští veterináři vyšetřením 33 320 labradorů zjistili, že ti hnědí umírají v průměru o rok a tři měsíce dříve než labradoři jiných barev srsti. A nejen to, častěji také trpí nádory, ušní infekcí a zažívacími potížemi či alergiemi.

„Vztah mezi barvou srsti a chorobami může odrážet nepříjemné důsledky šlechtění určitých barev srsti,“ uvedl profesor Paul McGreevy z University of Sydney, který na výzkumu spolupracoval s odborníky z britské Královské veterinární koleje.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související