Nový způsob konzumace alkoholu: V každém balónku je malý panák ke vdechnutí

Velikost textu: AAA

28. 11. 2018

Britská společnost Cloud Buzz nabízí nový způsob konzumace alkoholu. Ten pomocí vaporizatéru s příchutí napouští do balónků jako aerosol. V jedné dávce člověk inhalací přijme osm gramů čistého etanolu, což odpovídá malému panáku čtyřicetiprocentní pálenky či deci a půl vína. Výhodou prý je, že nehrozí kocovina a účinek trvá jen půl hodiny.

„Při podávání jednoduše vdechnete obsah balónku a alkohol se okamžitě vstřebá v mlžném oparu do vašich plic. Okamžitě tak pocítíte hučení v hlavě, zatímco si můžete vychutnávat příjemné aroma a chuť nápoje. Protože účinek trvá jen krátce a náš produkt je přesně dávkován, téměř to eliminuje možnost se předávkovat, což snižuje šanci na kocovinu,“ tvrdí výrobce, který však počítá s tím, že člověk nevdechuje jeden balónek za druhým.

Výrobce shání na serveru IndieGoGo sponzory, kteří by umožnili výrobu vaporizatérů a jejich distribuci po světě. Plnit balónky by si tak každý majitel mohl v nočním klubu, na pláži, na festivalu, na soukromé party či přímo v baru.

Majitel nápadu chce po sponzorech na IndieGoGo aspoň deset tisíc liber (tři sta tisíc korun). Distribuovat po světě ho chce od února příštího roku. Nejprve začne objíždět města ve Spojeném království s vaporizatéry a černými balónky a nápisem Cloud Buzz.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související