Bankéř vydělává miliony výrobou smrdutých svíček

Velikost textu: AAA

29. 1. 2019

Jeffrey Bennett pocházející z Kalifornie se většinu kariéry věnoval práci osobního bankéře. Před šesti roky ho ale napadlo, že na trhu s vonnými svíčkami je velká díra. Jeho příbuzní byli posedlí těmi s příjemně aromatickými látkami, jenže on se správě domníval, že na světě je dost podivínů, kteří budou chtít svíčku s vůní prdů, mokré psí srsti nebo zvratků. A začal takové vyrábět. Dnes ho obchod s nimi bohatě živí.

Jeho Stinky Candle Company vznikla v roce 2013 a dnes má hlavní sídlo v Chicagu. Kromě svíček s vůní obsahu střev, zvratků či týden nemytého podpaží nabízí také pachy nacho sýra, benzínu, chloru, bankovek, piva, skunků, cibule či hnijícího masa.

„Většina našich pachů odráží reálný život a je autentická. Nemůžu veřejně říct, jakou jsme měli žádost na nejhorší puch, ale bylo jich několik, které jsme tedy odmítli vyrábět, protože jsou až příliš nechutné. Prdy a zvratky jsou tak těmi našimi nejhoršími,“ tvrdí otec dvou synů Jeffrey Bennett.

Jeho svíčky, na jejichž výrobě se podílí také devětadvacetiletý syn Alex a obchodní společník Ben Rakozy, obsahují sójový olej, parafín a včelí vosk. Nejhorší fáze prý nastává, když se musí namíchat a přidat smrduté aroma.

„Ten puch se pak přilepí na vše, což nevadí, když vyrábím svíčku s vůní dětského pudru, žvýkačky či pryskyřice. Ale problém je, když vyrábím tělesné pachy, prdy nebo zvratky,“ přiznal Bennett deníku Metro.

Ačkoli to patří k nepříjemným momentům, zisky z prodeje ho stále motivují nevzdávat to.

„Máme samozřejmě i velmi příjemné zážitky, třeba spokojenost našich zákazníků a pozitivní recenze… Po velkém obchodním rozhodnutí v roce 2017 jsme se z malé výrobny v garáži stali velkým hráčem na trhu s vonnými svíčkami,“ tvrdí Bennett. 

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související