250 vědců světa varuje uživatele bezdrátových sluchátek před rakovinou mozku

Velikost textu: AAA

13. 3. 2019

250 vědců z celého světa podepsalo petici OSN a WHO proti používání bezdrátových sluchátek přenášejících signál pomocí technologie Bluetooth. Podle nich jejich používání výrazně zvyšuje riziko rakoviny mozku. Sluchátka totiž vysílají velmi intenzivní elektromagnetické záření přímo do lebky.

Petici OSN a WHO proti jejich používání podepsalo 250 předních vědců z celého světa. Ale problém nepředstavují jen Apple AirPods, ale i ostatní bezdrátová zařízení využívající Bluetooth technologii. Jde také o Samsung Galaxy Buds a všechna ostatní handsfree sluchátka a technologie.

„Obávám se AirPods proto, že jejich umístění přímo do ušních kanálků vystavuje tkáně v hlavě relativně intenzivnímu radiofrekvenčnímu záření,“ uvedl jeden z autorů petice profesor Jerry Phillips z University of Colorado.

„Na základě nezávislého kritického zhodnocení publikovaných výzkumů máme velmi vážné obavy o všudypřítomnou a zvyšující se míru elektromagnetického záření generovaného elektrickými bezdrátovými zařízeními,“ uvádějí v petici autoři.

Podle nich uživatelům hrozí rakovina, neurologické potíže a poškození DNA v buňkách.

Podle Mezinárodní agentury pro výzkum rakoviny je elektromagnetické záření jedním z možných karcinogenů.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související