Vědci vytvořili „chilli“ omáčku, která bolí jako kousnutí obávaného sklípkana

Velikost textu: AAA

21. 3. 2019

Vědci ze společnosti Venomtech v anglickém Kentu se zabývají výzkumem jedů různých bezobratlých živočichů. Zaujalo je, že jed trinidadského sklípkana druhu Psalmopoeus cambridgei aktivuje stejné receptory jako kapsaicin z chilli. Lidé, které sklípkan kousl, popisují silně pálivou bolest a svalové křeče. Jed ale život neohrožuje. Nicméně experti z Venomtechu teď představili světu novou „chilli“ omáčku Scientific Steve‘s Venom Chilli Sauce, která obsahuje jed tohoto pavouka a v ústech vyvolá bolest rovnou jeho kousnutí.

Vyjde na pouhé 6,5 libry – asi dvě stě korun – ale sami experti z Venomtechu prý netuší, který „blázen“ by si něco takového dobrovolně koupil.

„Ta omáčka má podobnou sílu pálivosti, jakou dokáže vyvolat po kousnutí ten jed,“ uvedl Steven Trim ze společnosti Venomtech v rozhovoru pro The Sun.

Před pár lety ho na jedné konferenci zaujalo, že jed sklípkana Psalmopoeus cambridgei aktivuje receptor TRPV1, který je aktivován v nervových buňkách právě kapsaicinem. Vazba kapsaicinu i jedu na receptoru dráždí nervovou buňku, která je v mozku vyhodnocena jako palčivá bolest.

„Zaměřujeme se na studium jedů a jak fungují biologicky, abychom pomohli objevovat nová léčiva. Prostřednictvím výzkumu jsme zjistili, že jed trinidadského sklípkana funguje na stejných receptorech jako kapsaicin,“ tvrdí Trim.

Pak se potkal s výrobcem omáček Stefanem Cuomem, jehož zaujalo, že jed pavouka má podobné účinky jako kapsaicin. Cuoma zajímalo, jak by chutnala omáčka, která by dokázala vyvolat stejnou bolest jako jed pavouka.

„Nejprve jsem se tomu vysmál… Nikdo není takový blázen, aby ten jed zkusil. Ale když jsme se Stefanem do sebe náhodně narazili, pokaždé jsme o tom nápadu mluvili. Nakonec jsme vytvořili omáčku se syntetickou formou jedu pavouka,“ tvrdí Trim.

Omáčka obsahuje syntetickou verzi jedu kvůli složité potravinářské legislativě.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související