Karel Roden se vrhl díky filmu Bobule na výrobu vlastního vína!

Velikost textu: AAA

31. 5. 2010

Herec se v poslední době opravdu nenudí.

Nejen, že Karel Roden pracuje s F. A. Brabcem na pohádce V peřinách a připravuje se na natáčení velkofilmu Lidice, ale zároveň se vrhl na vinaření. Do prodeje připravuje šest druhů přívlastkových vín, jejichž cena by se měla pohybovat kolem tří až čtyř korun za sedmičku. „Víno bude k dostání pouze ve vybraných restauracích a vinotékách. Nejde nám o výdělek. Chci si s vínem hrát, protože je to moje srdeční záležitost, stejně jako koně,“ prozradil Roden. Slavný český herec se ve víně zhlédl částečně i díky komedii Bobule. „Můj bratr Marián v nich ztvárnil jednu z rolí a před několika lety mě seznámil s jejich producentem, Tomášem Vicanem, který je shodou okolností také vinař. Stačilo pár setkání v jeho vinařství ve Višňovém na Znojemsku a bylo nám jasné, že musíme společně něco podniknout,“ popisuje Roden, jak se dostal k výrobě vlastního vína.

„S Karlem Rodenem jsme si začali notovat o víně ale hlavně až během příprav filmu Lidice, ve kterém hraje hlavní roli. Vybrali jsme společně řadu skutečně skvostných vín, mezi kterými je například frankovka rosé a rulandské bílé v pozdních sběrech nebo rulandské modré a veltlínské zelené ve výběrech z hroznů,“ přibližuje spolupráci Tomáš Vican z Adámkova vinařství, v jehož sklepích víno vzniká. „Ročně počítáme tak s osmi až deseti tisíci lahvemi, které nabídneme jen ve vybraných restauracích a vinotékách, rozhodně nepůjde o víno, které bude k mání v supermarketu,“ dodává Roden. „Dbáme na výběr skutečně těch nejlepších vín. Kdyby se náhodou nějaký ročník nepovedl, raději ho vylijeme a neuvedeme na trh, než bychom měli nabídnout zákazníkům nekvalitní produkt,“ dodává Vican, jehož Vinná galerie se postará o to, aby se Rodenův poklad dostal do rukou všech milovníků vína.

Autor: Zuz, zdroj: Vinnagalerie 'http://www.odhaleno.cz/naha_celebrita-1/255-osklivka-katka-2.htm','Tip: Podívejte se na dnešní nahou celebritu!' 'http://www.bety.cz/horoskopy/','Přečtěte si svůj dnešní horoskop: ZDE!'

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Nejčtenější