Jezte čokoládu, předejdete tak mrtvici!

Velikost textu: AAA

18. 10. 2011

Konzumovat bychom měli ale jen hořkou čokoládu, která obsahuje mnohem více kakaa.

Čokolády není nikdy dost. Možná by s tím nesouhlasili dietologové a určitě to neplatí při debatě o čokoládě bílé či mléčné, ale pokud se budou bavit o extra hořké kvalitní čokoládě a mrtvici neurologové, pak skutečně musejí přiznat, že čokolády není nikdy dost. Z rozsáhlé švédské studie totiž vyplynulo, že čím více hořké čokolády ženy konzumují, tím je riziko cévní mozkové příhody u nich nižší. Studie Susanny Larssonové z univerzity Karolinska Institutet obsahuje analýzu stravování u více než třiatřiceti tisíc žen. Čím více kvalitní hořké čokolády ženy konzumovaly, tím bylo riziko mrtvice u nich nižší. Larssonová ale před nadměrnou konzumací čokolády varuje, tato laskomina totiž obsahuje také hodně tuku a cukr, jejichž zvýšený příjem může zdraví spíše škodit.

„Čokoládu bychom přesto měli konzumovat jen v mírném množství, je to kalorická pochoutka, obsahuje hodně tuku a cukr. Konzumovat bychom měli také jen hořkou čokoládu, která obsahuje mnohem více kakaa a blahodárných látek a mnohem méně nebezpečných tuků a cukrů,“ uvedla Larssonová. Kakao a tedy i hořká čokoláda jsou bohaté na flavony, které snižují krevní tlak a zlepšují průtok krve cévami a srdcem. Navíc mají flavony účinky antioxidační a protizánětlivé.

TIP: 'http://www.bety.cz/horoskopy/specialiste/211','Jak zabránit krachu vašeho manželství? Diskrétně vám poradím! Astroložka Anna'

Autor: hans, Famous Foto: thinkstockphotos.com

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Nejčtenější