Helen Mirren: Dceru bych nejdříve naučila říkat „jdi do prdele“

Velikost textu: AAA

19. 12. 2013

Britská herečka Helen Mirren dala přednost kariéře před rodinou. Bezdětná hvězda prý nikdy nelitovala, že nepřivedla na svět žádného potomka. Kdyby ale měla dceru, určitě by ji vychovávala jako odvážnou příslušnici svého pohlaví, která se před muži ani trochu neskloní. A jednou z prvních frází, kterou by svou dceru učila, by bylo jednoduché anglické fuck off neboli hezky česky jdi do prdele.

Kdybych měla děti a měla dceru, první slova, která bych ji naučila, by byla fuck off,“ přiznala šestaosmdesátiletá Helen, která tvrdí, že vydobýt si jako žena místo pod sluncem není snadné. Zvláště u filmu.

Protože nás nikdo nevychovával tak, abychom tohle komukoli říkali, ne? Ale je to docela cenné, když máte odvahu a sebevědomí říct: ‚Ne, jdi do prdele, nechej mě na pokoji, děkuju,‘“ míní představitelka Alžběty II. z filmu Královna.

Mirren tvrdí, že jako žena to měla na počátku kariéry velmi těžké a vždy záviděla mužským kolegům.

Člověk byl mnohdy jedinou ženou na celém placu, kromě skriptky, a možná ještě vaší osobní garderobiérky. Jinak tam byli jen muži a zvláště ti muži s vysokou hladinou testosteronu, s čímž bylo dost těžké vycházet. Člověk musel mít velký smysl pro humor, sklopit hlavu, ale stejně nikdy nebyl parťákem, jestli víte, co myslím,“ svěřila Helen v rozhovoru pro magazín Event.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související